Netd

2012 yılında yayın hayatına başlayan ve Eylül 2017’de tasarım ve içerik yapısını değiştiren netd.com “Premium Video İçerik Platformu” olarak yayınlarına başarıyla devam etmektedir. Netd kullanıcılarına 360 derece ekran deneyimi yaşatmak için Smart TV, uygulamalar ve web olmak üzere tüm platformlarda yer almaktadır. Netd, net markasının yarattığı sinerjiyi kullanarak Netd müzik kataloğunun, influencer videolarının ve özel içeriklerin yayıncı platformu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.


Netd Müzik

Türkçe pop müzikten alternatif müziğe kadar çeşitli tarzlardaki müzik kliplerinin resmi yayın platformu olan Netd Müzik, 19 milyon abonesi4 ile dünyanın en çok izlenen ilk 10 YouTube kanalı arasındadır. Kurulduğu Ocak 2014’ten bugüne kadar 40 milyar resmi video görüntülemesini aşan Netd Müzik; dünya genelinde de üç yıl içinde en hızlı yükselişe sahip olan ikinci kanal olmuştur. Netd Müzik 2018 yılında Türkiye’nin 10 milyon aboneyi geçen ilk YouTube kanalı olarak Diamond Play Button ödülünü kazanmıştır.

Netd Müzik, 240’tan fazla yapım firmasına ait yeni ve resmi müzik kliplerini ve sürekli güncellenen kataloğunda bulunan 15 binden fazla resmi videoyu4, kullanıcılarına aylık ortalama 600 milyon4 defa izletmektedir.

Netd Müzik, 2020 yılında toplam 18 milyar dakika izlenme süresi4, 7,5 milyar izlenme4, 46 milyon beğeni4 ve 3,8 milyon yorum4 ile Türkiye’nin açık ara en çok izlenen ve en çok aboneye sahip olan YouTube kanalı olmayı sürdürmüştür.

Türkçe müziği ücretsiz ve kolay ulaşılabilir olarak tüm dünyaya sunan Netd Müzik, netd.com ile beraber yayınlarını YouTube ve İzlesene’deki müzik kanallarından sürdürmektedir.


FestTogether 2020

Türkiye’nin iyilik odaklı festivali Festtogether, COVID-19 salgını sebebi ile ortaya çıkan ihtiyaçları desteklemek amacıyla konserler ve sohbetlerin yer aldığı bir festival olarak Netd Müzik YouTube kanalında yer almıştır.

Ayyuka, Bedük, Büyük Ev Ablukada, Can Baydar, Can Bonomo, Dolu Kadehi Ters Tut, Elif Çağlar, Gazapizm, Gökhan Türkmen, Gülinler, Harun Tekin, İkiye On Kala, Jabbar, Kalben, Karsu, Nilipek, Nova Norda, Phillharmonix, Sertab Erener, Sena Şener, Son Feci Bisiklet, Kenan Doğulu ve Yaşlı Amca gibi isimlerin canlı yayında izleyicilerle buluştuğu festivalde 496.671 Türk Lirası destek toplanırken; 3.200.000 adet görüntülenme sağlanmıştır. Festtogether gelirinin tamamı destek bekleyen 39 sahne ve 751 sahne emekçisi için kullanılmıştır.


Netd Influencer Marketing

2016 yılında kurulmuş olan Netd Influencer, YouTube platformu üzerinden yayıncılık yapan kanallarla çalışan bir çoklu kanal ağıdır (MCN (Multi Channel Network)). YouTube tarafından onaylanmış bir kurum olan Netd Influencer, Türkiye’deki içerik üreticilerinin dijital reklam satış haklarını sözleşme ile alarak sponsorlu içerik satışını gerçekleştirirken; kanallara prodüksiyon ve içerik danışmanlığı da sağlayan bir video prodüksiyon-danışmanlık ağı görevini de görmektedir.

Dijital pazarlama, video içerik üretimi, eğlence ve müzik kültürü gibi alanlarda deneyim sahibi olan Netd Influencer YouTube, TikTok ve Instagram’da içerik üreten hesap veya kanalların yönetimini yapmaktadır.

Influencer kanalları, aylık ortalama 320 milyon görüntülenme ve toplam 25 milyon abone ile, bünyesinde bulunan ve en çok izlenme oranına sahip kategorilerde toplam 174 YouTube kanalına hizmet vermektedir. Netd Influencer, kısa vadede network içindeki kanallarının erişimlerini artırmayı; uzun vadede ise Türkiye’nin en büyük ve en kaliteli işlere imza atan çoklu kanal ağı olmayı hedeflemektedir.

Tüm Yetenekler