Buna Benzer Videolar

 • Çam ağaçlarımız yok oluyor, seyirci kalmayın

  Çam ağaçlarımız yok oluyor, seyirci kalmayın

  0.0 Puan

  Yılda 1 milyon ton gereksiz kağıt kullanıyoruz. Bir ton kağıdı geri kazanabilirsek 16 çam ağacının kesilmesini engellemiş oluruz. Kağıtları buruşturup çöpe atarken bir kez daha düşünün..

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Orman yangınları bitmiyor, seyirci kalmayın

  Orman yangınları bitmiyor, seyirci kalmayın

  0.0 Puan

  Her yıl binlerce hektar ormanlık alan yangınlar nedeniyle yok olup gidiyor. Bir kısmı doğal nedenlerle ortaya çıkıyor ama büyük bir kısmı insan kaynaklı. Eğer ormanlarımızı geleceğe taşımak istiyorsak çok dikkatli olmak zorundayız..

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Kültürel değerlerimiz çalınıyor seyirci kalmayın

  Kültürel değerlerimiz çalınıyor seyirci kalmayın

  0.0 Puan

  1995 yılında Kalkamış'ta bir define bulundu. Bu define yurt dışına kaçırıldı, önemli müzelerin vitrinlerini süsledi. Ancak bu kaçırılan define aslında hepimizin kültürel varlığıydı. Kültürel değerlerimize ve tarihi değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Küresel ısınmaya seyirci kalmayın

  Küresel ısınmaya seyirci kalmayın

  0.0 Puan

  Küresel ısınmadan etkilenen ülkeler, doğaya zarar veren ülkelere karşı dava açabilecek. Dünya ısınıyor, buzullar eriyor.. Okyanus ülkeleri batma tehlikesi ile karşı karşıya.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Sulak alanlarımız yok oluyor, seyirci kalmayın

  Sulak alanlarımız yok oluyor, seyirci kalmayın

  0.0 Puan

  Hayati öneme sahip sulak alanlar dünya genelinde büyük bir hızla yok oluyor. Nedeni küresel ısınma ve yağışların azalması gibi görünse de en büyük sorun bilinçsiz su tüketimi. Türkiye'de son 40 yılda 3 Van gölü büyüklüğünde sulak alan yok oldu.. Unutmayın yeşil bir dünyada yaşamak çocuklarımızın da hakkı...

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Ormanlarımızın yok olmasına seyirci kalmayın

  Ormanlarımızın yok olmasına seyirci kalmayın

  0.0 Puan

  Dünyanın yaşam enerjisi ormanlar yavaş yavaş yok oluyor. Son 30 yılda dünya orman örtüsünün 5'de 1'i yok oldu. Dünyadaki kağıt tüketimi geri kazanılsa her yıl Türkiye kadar bir ormanlık alanı kurtarabiliriz. Nefes almak istiyorsak ormanları korumalıyız ve daha az kağıt tüketmeliyiz.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Karbon ayak izi dünyamızı kirletiyor, seyirci kalmayın

  Karbon ayak izi dünyamızı kirletiyor, seyirci kalmayın

  0.0 Puan

  Karbondioksit ve diğer sera gazları atmosferimizde vardı. Bu gazlar tıpkı sera gibi ısıyı içeride tutarak dünyayı yaşanabilir bir alana getirdi. Ancak sanayileşme ile birlikte bu gazların atmosferdeki miktarı giderek artmaya başladı. Dünyamız ısınmaya başladı. Tüketim alışkanlıklarımızı değiştirerek karbon ayak izimizi azaltabiliriz. Temiz bir dünya için hala vaktimiz var..

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Rüzgarımız boşa akıyor seyirci kalmayın

  Rüzgarımız boşa akıyor seyirci kalmayın

  0.0 Puan

  Küresel ısınma dünyayı tehdit eder hale geldi. Türkiye'de bundan etkilenmeye başladı. Ancak yaşamak için enerjiye ihtiyacımız var. Dünyada kullanılan enerjinin yaklaşık yüzde 75'ini şehirler kullanıyor haliyle sera gazlarının yüzde 80'inden de şehirler sorumlu. Önümüzde iki seçenek var, ya enerji kaynaklarımızı çok verimli kullanacağız ya da temiz enerji kaynakların yöneleceğiz. Bunlardan bir tanesi de rüzgar enerjisi, oldukça temiz bir enerji kaynağı. Dünyada kullanılan enerjinin yaklaşık yüzde 12'si rüzgardan sağlanıyor. Almanya yüzde 30'unu üretiyor, Danimarka yüzde 20'sini rüzgardan sağlıyor, denizlere rüzgar çiftlikleri kurdu. Çin, yavaş yavaş ileri çıkmaya başladı. 2050 yılında Çin enerjinin yüzde 50'sini rüzgardan sağlayacak. Almanya zaten nükleerden vazgeçip rüzgar enerjisine yönelmeye başladı. Ancak Türkiye'de bu işler biraz yavaş ilerliyor. Halbuki rüzgarımız bol, güneşimiz bol, temiz enerji kaynaklarımız bol. Ama rüzgarımız boşa akıyor ve bunu yeterince kullanamıyoruz.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Boz ayıların yok olmasına seyirci kalmayın

  Boz ayıların yok olmasına seyirci kalmayın

  0.0 Puan

  Doğal hayata çok fazla müdahale etmeye başladık. Ormanları yok ettik, tarlaları açtık, gölleri kurutuyoruz. Yaban hayvanlarının doğal yaşam alanları tehlike altında. Dünyada ayı ile insan arasındaki mesafe ortalama 100 km. iken Türkiye'de maalesef bu oran 15 km'ye kadar düştü...

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

Yaban hayvanlarının yaşam alanlarının yok olmasına seyirci kalmayın

Bölüm | Yorum yaz  | 
0.0 Puan

Tüm Bölümler

daha fazla yükle kalan 75 video

Popover
Lütfen bekleyiniz...
Geri Bildirim
Çalma listelerini kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor.