Video: Şal Yapımı

Hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" ye Mürvet Arı konuk oldu. Mürvet Arı bizlere bugün şal yapımını gösteriyor. 30 tane motiften oluşan bu şal oldukça şık bir görüntüye sahip. Şal orta kalınlıkta ebruli yün ile örülüyor. Mürvet Arı şal yapımındaki tüm püf noktaları anlatıyor.

  Buna Benzer Videolar

  • 0-14 Yaş çocuk beslenmesi nasıl olmalı?

   0-14 Yaş çocuk beslenmesi nasıl olmalı?

   0.0 Puan

   Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Özyaral "Derya Baykal'la Gülümse" ye konuk oldu. Doç. Dr. Oğuz Özyaral'la 0-14 yaş çocuk beslenmesi hakkında konuştuk. Çocuklarımıza özellikle mevsimi olmayan sebze ve meyve yedirilmemesi gerektiğini söyleyen Özyaral, doğal baklagillerin tüketilmesin deki öneme de değindi.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Mutlu Çocuk Beresi Yapımı

   Mutlu Çocuk Beresi Yapımı

   0.0 Puan

   Derya Baykal ve Sibel Yüksel'den şahane bir gülümseten fikir daha. Derya Baykal ve Sibel Yüksel bugün bizlere mutlu çocuk beresi yapımını gösteriyor. Gülen suratlı bu bereler çocuklarınızın çok hoşuna gidecek. Çakma sık iğne modeli ile örülen bu bereler, ebruli koton ip ve bebe yününden meydana gelmektedir. Bere örüldükten sonra süslemeleri yapılıp berenin üzerine dikiliyor. Farklı şekillerde de süslemeler yapabilirsiniz.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Çanta Yapımı

   Çanta Yapımı

   0.0 Puan

   Selda Biçer hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" nin konuğu oldu. Selda Biçer bugün bizlere çanta yapımını gösterecek. Bu çantalar hanım dilendi örgü modeli ile örülüyor. Üstelik istediğiniz renk yün de kullanabilirsiniz. Oldukça şık ve kullanışlı olan bu çantalar kirlendiğinde yıkanabilir.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Örgü Sınıfı'nın Bugünkü Dersi: İşkembe Örneği

   Örgü Sınıfı'nın Bugünkü Dersi: İşkembe Örneği

   0.0 Puan

   Hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" de örgü sınıfının öğrencileri ikinci derslerine başladı. Bugünkü öğrencilerimiz Emine Erişler ve Melek Yudum Kalaycı. Bugünkü ders konuları ise işkembe modeli ile örgü örme. Emine Erişler işkembe örneği ile örgü örmeyi, Melek Yudum Kalaycı ise tığla zincir çekip bere örmeyi öğrenecek.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Çanta Yapımı Uygulaması

   Çanta Yapımı Uygulaması

   0.0 Puan

   Hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" ye Sibel Kavaklıoğlu konuk oldu. Sibel Kavaklıoğlu bugün bizlere çanta yapımını gösteriyor. 4 numara tığ ile koton ipten örülen bu çanta, 4 çile yünden meydana gelmektedir. Farklı bir örgü modeliyle de sapı örülen çantalar yaza damgasını vuracak gibi duruyor.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Manta Yapımı

   Manta Yapımı

   0.0 Puan

   Derya Baykal ve Sibel Yüksel'den şahane bir gülümseten fikir daha. Derya Baykal ve Sibel Yüksel bugün bizlere manta yapımını gösteriyor. Son zamanlarda oldukça moda olan bu model çantaları artık siz de evinizde yapabilirsiniz. İstediğiniz boyda ve farklı renk yünde yapabileceğiniz bu çantaların kullanımı çok rahat.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Gelinlerin ve kayınvalidelerin yaptığı yanlışlar nelerdir?

   Gelinlerin ve kayınvalidelerin yaptığı yanlışlar nelerdir?

   0.0 Puan

   İlişki ve Evlilik Danışmanı Yeşim Varol Şen "Derya Baykal'la Gülümse" nin konuğu oldu. Yeşim Varol Şen ile gelin-kaynana ilişkisinde yaşanan sorunları ve bu sorunların çözüm yollarını konuştuk. Gelinlerin ve kayınvalidelerin genel olarak yaptığı yanlışları anlatan Yeşim Varol Şen, en büyük yanlışın beklentileri yüksek tutmak olduğunu söyledi.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Saç Bakım Kremi ile Neler Yapabiliriz?

   Saç Bakım Kremi ile Neler Yapabiliriz?

   0.0 Puan

   Derya Baykal bugün bizlere saç bakım kremi ile yapabileceğiniz harika fikirler veriyor. Makyajınızı temizleyebilir, ayakkabınızı parlatabilirsiniz. Kullandığınız elbise veya pantolonun fermuar açma-kapama problemlerini de saç kremi ile giderebilirsiniz. Elinizden çıkmayan yüzükleri saç kremi sayesinde çıkarabilir, ayrıca mutfak ve banyo bataryalarını temizleyebilirsiniz.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Tığdanlık Yapımı

   Tığdanlık Yapımı

   0.0 Puan

   Derya Baykal ve Sibel Yüksel'den yine harika gülümseten bir fikir daha. Derya Baykal ve Sibel Yüksel bugün bizlere tığdanlık yapımını gösteriyor. Örgüyü seven hanımların sürekli tığlarını yanında bulundurmasına yardımcı olacak bu tığdanlık çok kullanışlı. Yapımı da oldukça pratik olan bu tığdanlıkları hanımlar yanlarından hiç ayırmayacak.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Supla ve Bardak Altı Yapımı

   Supla ve Bardak Altı Yapımı

   0.0 Puan

   Elmas Özaycan hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" ye konuk oldu. Elmas Özaycan bugün bizlere supla ve bardak altı yapımını gösterdi. Sofralarınıza farklı bir hava katacak bu supla ve bardak altlıklarının yapımı da oldukça kolay. Floş ip ve kınnap yardımıyla 0 numara tığ ile bu suplaları örmeniz mümkün.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Keçe Sabun Yapımı+

   Keçe Sabun Yapımı

   Hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" ye Fatma Güden konuk oldu. Fatma Güden keçe sabunu yapımını gösterdi. Birbirinden farklı yaptığı tasarımları da gösteren Güden, keçe sabunu yapımının inceliklerinden bahsetti.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Yazlık File Çanta Yapımı+

   Yazlık File Çanta Yapımı

   "Derya Baykal'la Gülümse" ye Sibel Kavaklıoğlu konuk oldu. Sibel Kavaklıoğlu, yazlık file çanta yapımını gösterdi. Koton ip ve 3.5 numara tığ ile örülen çantaların yapımı oldukça kolay. İstediğiniz renkte yapabileceğiniz file çantalar yaza damgasını vuracak.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Ceket Boyama Uygulaması+

   Ceket Boyama Uygulaması

   "Derya Baykal'la Gülümse" ye Tasarımcı Sıla Gökuç konuk oldu. Sıla Gökuç, ceket boyama uygulamasını gösterdi. Yapmış olduğu farklı tasarımları da gösteren Gökuç, boyama tekniklerinden de bahsetti. Sıla Gökuç, her geçen gün yapmış olduğu boyama tekniğini geliştirdiğini söyledi.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Nazarlık Bardak Altlığı Yapımı+

   Nazarlık Bardak Altlığı Yapımı

   Hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" ye Gülbeyaz Akaz konuk oldu. Gülbeyaz Akaz, nazarlık bardak altlığı yapımını gösterdi. Koton ip ve 2.5 numara tığ ile örülen bardak altlıklarının yapımı oldukça kolay. İstediğiniz renkte yapabileceğiniz bardak altlıkları sofralarınızı süsleyecek.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Bale Patiği Yapımı+

   Bale Patiği Yapımı

   Derya Baykal ve Sibel Yüksel’den şahane gülümseten bir fikir daha. Derya Baykal ve Sibel Yüksel bale patiği yapımını gösterdi. Koton ipi, kurdele, kumaş çiçek ve 3 numara tığ ile örülen bale patiğinin yapımı oldukça kolay. İstediğiniz renkte yapabileceğiniz patikleri çocuklarınız severek kullanacak.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Etek Yapımı+

   Etek Yapımı

   Hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" ye Natalya Karakoç konuk oldu. Natalya Karakoç, etek yapımını gösterdi. Koton ip ve no:2.10 mm, 1.90 mm tığ ile örülen eteğin yapımı oldukça kolay. İstediğiniz renkte yapabileceğiniz etekleri yaz aylarında severek kullanacaksınız.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Yazlık Hırka Yapımı+

   Yazlık Hırka Yapımı

   Hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" ye Mürvet Arı konuk oldu. Mürvet Arı, yazlık hırka yapımını gösterdi. Koton ip ve 3 numara tığ ile örülen yazlık hırkanın yapımı oldukça kolay. 8 yumak yünden yapılan hırkayı istediğiniz renkte örebilirsiniz.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Yaz Üçlüsü Yapımı+

   Yaz Üçlüsü Yapımı

   Derya Baykal ve Sibel Yüksel'den şahane gülümseten bir fikir daha. Derya Baykal ve Sibel Yüksel yaz üçlüsü yapımını gösterdi. Şifon kumaş ve broş aparatı ile yapılan uygulama yaza damgası vuracak. Yapımı oldukça kolay olan yaz üçlüsünü kıyafet tamamlayıcı olarak da kullanabilirsiniz.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Çocuk Pantolonu ve Yelek Yapımı+

   Çocuk Pantolonu ve Yelek Yapımı

   Derya Baykal ve Sibel Yüksel'den çocuklarınız için şahane gülümseten bir fikir daha. Derya Baykal ve Sibel Yüksel çocuk pantolonu ve yelek yapımını gösterdi. Koton ip, koton kumaş ve 4 numara şiş ile örülen çocuk pantolonu ve yeleğin yapımı oldukça kolay. Çocuklarınızın rahat edeceği bu pantolonları istediğiniz renk kumaştan yapabilirsiniz.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Motif Yapımı+

   Motif Yapımı

   Hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" ye Selda Biçer konuk oldu. Selda Biçer motif yapımını gösterdi. Koton ip ve 3 numara tığ ile örülen motiflerin yapımını oldukça kolay. Bu motifle çantalar, örtüler ve yastık kılıfları örmeniz mümkün.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  daha fazla yükle kalan 629 video
  • Derya Baykal’la Gülümse 183. Bölüm+

   Derya Baykal’la Gülümse 183. Bölüm

   21 Haziran Çarşamba günü;Bugün; Tasavvuf Araştırmacısı ve Yazar Cemalnur Sargut Kadir Gecesi’nin önemini anlatmak üzere bizimle olacak.Hobide Natalya Karakoç, etek yapımını gösterecek.Gülümseten Fikirler’de bale patiği ve gül broş yapımı var.Mutfakta Ebru Baybara Demir, tarçınlı patlıcanlı pilav, sütlaçlı zerde ve kiliçe bayram çöreği hazırlayacak.Derya Baykal sahur fikirlerinde baklavalık yufkadan lorlu gözleme hazırlanışını anlatacak.Medikal Estetik Hekimi Dr. Nihat Dik ise terleme tedavisini anlatacak.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Derya Baykal’la Gülümse 182. Bölüm+

   Derya Baykal’la Gülümse 182. Bölüm

   20 Haziran Salı günü;Bugün, Diyetisyen Ferin Batman, “Son 3 Kilo Diyeti” adlı son kitabını anlatmak üzere bizimle olacak.Yazar Didem Akşar, “Zoyi’nin Gezi Rehberi” adlı kitabında çocuklar için neler yazdığını anlatacak.Hobide Mürvet Arı, yazlık hırka yapımını gösterecek.Gülümseten Fikirler’de saç bandı var.Mutfakta Sibel Yalçın, tavuklu sultan kebabı, kavun şerbeti ve muhallebili kadayıf tatlısı hazırlayacak.Derya Baykal’ın sahur fikirlerinde ise pirinç salatası var.Medikal Estetik Hekimi Dr. Emre Çiçek, soğuk lipoliz ve 4 boyutlu yüz gençleştirmeyi anlatacak.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Derya Baykal’la Gülümse 181. Bölüm+

   Derya Baykal’la Gülümse 181. Bölüm

   19 Haziran Pazartesi günü;Bugün, Kişisel Gelişim Uzmanı Can Aydoğmuş, duanın önemini, nasıl dua edilmesi gerektiğini, ailemizde yaşananların bedelinin ödeyip ödemediğimizi anlatmak üzere bizimle olacak…Fit Anne, Spor Öğretmeni Gökçen Arıkan, hamilelikte, hamilelik sonrasında nasıl fit kalınacağını anlatmak ve egzersizleri göstermek üzere stüdyomuzda olacak. Mutfakta Feyhan Turan Elibol, mantarlı biftek, cevizli incir tatlısı ve hurma şerbeti hazırlayacak.Derya Baykal sahur fikirlerinde kremalı patates tartının hazırlanışını gösterecek.Hobide Selda Biçer motif yapımını anlatacak.Gülümseten Fikirler’de ise çocuk pantolonu ve yelek yapımı var.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Derya Baykal’la Gülümse 180. Bölüm+

   Derya Baykal’la Gülümse 180. Bölüm

   Yıllardır renkli ve sempatik sunumu ile kadın izleyicinin gönlünde taht kuran, ekranın sevilen yüzü Derya Baykal, yeniliklerle dolu programı ile hafta içi her gün teve2’de seyirciyle buluşuyor.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Derya Baykal’la Gülümse 179. Bölüm+

   Derya Baykal’la Gülümse 179. Bölüm

   15 Haziran Perşembe günü;Bugün; Oyuncu ve yazar Kaan Sekban, “Tebrikler Kovuldunuz” adlı kitabını ve bankacılıktan oyunculuğa uzanan yolda yaşadıklarını anlatmak üzere bizimle olacak.Hobide Süheyla Bıçakçı kütük nişan tepsisi için mimoza ve gala çiçeği yapımını gösterecek.Gülümseten Fikirler’de tavalar çizilmesin projesi ve motifli çanta var.Derya Baykal’ın sahur fikirlerinde pazılı mısır ekmeği hazırlanışını anlatacak.Mutfakta Ebru Baybara Demir, bademli hurma tatlısı, sumak ekşili kurutulmuş etli patlıcan dolma ve sumak şerbeti hazırlayacak. Uzman Fizyoterapist Ferda Saraçoğlu ise gebelikte yaşanan ağrıları geçirme yollarını anlatacak.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Derya Baykal’la Gülümse 178. Bölüm+

   Derya Baykal’la Gülümse 178. Bölüm

   Yıllardır renkli ve sempatik sunumu ile kadın izleyicinin gönlünde taht kuran, ekranın sevilen yüzü Derya Baykal, yeniliklerle dolu programı ile hafta içi her gün teve2’de seyirciyle buluşuyor.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Derya Baykal’la Gülümse 177. Bölüm+

   Derya Baykal’la Gülümse 177. Bölüm

   Yıllardır renkli ve sempatik sunumu ile kadın izleyicinin gönlünde taht kuran, ekranın sevilen yüzü Derya Baykal, yeniliklerle dolu programı ile hafta içi her gün teve2’de seyirciyle buluşuyor.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Derya Baykal’la Gülümse 176. Bölüm+

   Derya Baykal’la Gülümse 176. Bölüm

   12 Haziran Pazartesi günü;Bugün; Işığın Yolu adlı kitabın yazarı, Psikolog Nilüfer Devecigil, hem kitabını anlatmak hem de doğru çocuk gelişiminden söz etmek üzere bizimle olacak. Pakolino'nun kurucusu Pınar Ramsay, slime ve hayvan şekilli batikler yapacak. Mutfakta Hülya Özdeniz, kuzu güveç, ekmek dolması ve baharat şerbeti hazırlayacak. Derya Baykal sahur fikirlerinde nohutlu dürüm hazırlayacak. Hobide Emine Aygün, wayuu çanta sapı yapımını gösterecek. Gülümseten Fikirler'de kitap ayracı ve bel çantası yapımı var. Algoloji Uzmanı, Prof. Dr. Emine Nur Tozar, ağrıların neden olduğunu ve tedavi yöntemlerini anlatacak.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Derya Baykal’la Gülümse 175. Bölüm+

   Derya Baykal’la Gülümse 175. Bölüm

   9 Haziran Cuma günü;Bugün Tasavvuf Araştırmacısı ve Yazar Cemalnur Sargut, şükür etmenin önemini, karşılaştığımız sıkıntılarla nasıl baş edilebileceğini, hırs ve kibirin zararlarını anlatmak üzere bizimle olacak.Mutfakta Şefika Günyel, patlıcan böreği, güveç pilavı ve elma şerbeti hazırlayacak.Derya Baykal’ın sahur fikirlerinde bugün yufkalı mücver ve buğday cacığı var.Gülümseten Fikirler’de Gülsüm Karataş, bebek beresi ve patiği yapımını gösterecek.Hobide Sibel Kavaklıoğlu, avize yapacak. Omurga Cerrahisi Uzmanı, Prof. Dr. Alpaslan Şenköylü ise skolyoz hastalığının tedavi yöntemlerini anlatacak.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  • Derya Baykal’la Gülümse 174. Bölüm+

   Derya Baykal’la Gülümse 174. Bölüm

   8 Haziran Perşembe günü;Bugün; Kahkaha Yogası Terapisti Eser Mutlu, kahkaha yogasının uygulamasını gösterecek, faydalarını anlatacak.Mutfakta müzisyen Ayşe Çınar var. Bize mücendra pilavı, sebzeli kesme çorba ve tarçınlı zencefilli şerbet hazırlayacak.Hobide Natalya Karakoç, gözlük kılıfı yapımını gösterecek.Yazar Ülker Uzun Polat, Özhan Baki ile beraber yazdığı Delphinus Bilgeliği’nden Mesajlar adlı yeni kitabını anlatacak. Gülümseten Fikirler’de kıyafet yenileme uygulaması var.Derya Baykal’ın sahur fikirlerinde ise hindi jambonlu sandviç ve fasulye piyazı var.

    Favorilerime Ekle  Listeme Ekle 

  daha fazla yükle kalan 182 video
  daha fazla yükle kalan 2 video

  Popover
  Lütfen bekleyiniz...