Video: Şal Yapımı

Hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" ye Mürvet Arı konuk oldu. Mürvet Arı bizlere bugün şal yapımını gösteriyor. 30 tane motiften oluşan bu şal oldukça şık bir görüntüye sahip. Şal orta kalınlıkta ebruli yün ile örülüyor. Mürvet Arı şal yapımındaki tüm püf noktaları anlatıyor.

Buna Benzer Videolar

 • 0-14 Yaş çocuk beslenmesi nasıl olmalı?

  0-14 Yaş çocuk beslenmesi nasıl olmalı?

  0.0 Puan

  Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Özyaral "Derya Baykal'la Gülümse" ye konuk oldu. Doç. Dr. Oğuz Özyaral'la 0-14 yaş çocuk beslenmesi hakkında konuştuk. Çocuklarımıza özellikle mevsimi olmayan sebze ve meyve yedirilmemesi gerektiğini söyleyen Özyaral, doğal baklagillerin tüketilmesin deki öneme de değindi.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Mutlu Çocuk Beresi Yapımı

  Mutlu Çocuk Beresi Yapımı

  0.0 Puan

  Derya Baykal ve Sibel Yüksel'den şahane bir gülümseten fikir daha. Derya Baykal ve Sibel Yüksel bugün bizlere mutlu çocuk beresi yapımını gösteriyor. Gülen suratlı bu bereler çocuklarınızın çok hoşuna gidecek. Çakma sık iğne modeli ile örülen bu bereler, ebruli koton ip ve bebe yününden meydana gelmektedir. Bere örüldükten sonra süslemeleri yapılıp berenin üzerine dikiliyor. Farklı şekillerde de süslemeler yapabilirsiniz.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Çanta Yapımı

  Çanta Yapımı

  0.0 Puan

  Selda Biçer hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" nin konuğu oldu. Selda Biçer bugün bizlere çanta yapımını gösterecek. Bu çantalar hanım dilendi örgü modeli ile örülüyor. Üstelik istediğiniz renk yün de kullanabilirsiniz. Oldukça şık ve kullanışlı olan bu çantalar kirlendiğinde yıkanabilir.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Örgü Sınıfı'nın Bugünkü Dersi: İşkembe Örneği

  Örgü Sınıfı'nın Bugünkü Dersi: İşkembe Örneği

  0.0 Puan

  Hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" de örgü sınıfının öğrencileri ikinci derslerine başladı. Bugünkü öğrencilerimiz Emine Erişler ve Melek Yudum Kalaycı. Bugünkü ders konuları ise işkembe modeli ile örgü örme. Emine Erişler işkembe örneği ile örgü örmeyi, Melek Yudum Kalaycı ise tığla zincir çekip bere örmeyi öğrenecek.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Çanta Yapımı Uygulaması

  Çanta Yapımı Uygulaması

  0.0 Puan

  Hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" ye Sibel Kavaklıoğlu konuk oldu. Sibel Kavaklıoğlu bugün bizlere çanta yapımını gösteriyor. 4 numara tığ ile koton ipten örülen bu çanta, 4 çile yünden meydana gelmektedir. Farklı bir örgü modeliyle de sapı örülen çantalar yaza damgasını vuracak gibi duruyor.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Manta Yapımı

  Manta Yapımı

  0.0 Puan

  Derya Baykal ve Sibel Yüksel'den şahane bir gülümseten fikir daha. Derya Baykal ve Sibel Yüksel bugün bizlere manta yapımını gösteriyor. Son zamanlarda oldukça moda olan bu model çantaları artık siz de evinizde yapabilirsiniz. İstediğiniz boyda ve farklı renk yünde yapabileceğiniz bu çantaların kullanımı çok rahat.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Gelinlerin ve kayınvalidelerin yaptığı yanlışlar nelerdir?

  Gelinlerin ve kayınvalidelerin yaptığı yanlışlar nelerdir?

  0.0 Puan

  İlişki ve Evlilik Danışmanı Yeşim Varol Şen "Derya Baykal'la Gülümse" nin konuğu oldu. Yeşim Varol Şen ile gelin-kaynana ilişkisinde yaşanan sorunları ve bu sorunların çözüm yollarını konuştuk. Gelinlerin ve kayınvalidelerin genel olarak yaptığı yanlışları anlatan Yeşim Varol Şen, en büyük yanlışın beklentileri yüksek tutmak olduğunu söyledi.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Saç Bakım Kremi ile Neler Yapabiliriz?

  Saç Bakım Kremi ile Neler Yapabiliriz?

  0.0 Puan

  Derya Baykal bugün bizlere saç bakım kremi ile yapabileceğiniz harika fikirler veriyor. Makyajınızı temizleyebilir, ayakkabınızı parlatabilirsiniz. Kullandığınız elbise veya pantolonun fermuar açma-kapama problemlerini de saç kremi ile giderebilirsiniz. Elinizden çıkmayan yüzükleri saç kremi sayesinde çıkarabilir, ayrıca mutfak ve banyo bataryalarını temizleyebilirsiniz.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Tığdanlık Yapımı

  Tığdanlık Yapımı

  0.0 Puan

  Derya Baykal ve Sibel Yüksel'den yine harika gülümseten bir fikir daha. Derya Baykal ve Sibel Yüksel bugün bizlere tığdanlık yapımını gösteriyor. Örgüyü seven hanımların sürekli tığlarını yanında bulundurmasına yardımcı olacak bu tığdanlık çok kullanışlı. Yapımı da oldukça pratik olan bu tığdanlıkları hanımlar yanlarından hiç ayırmayacak.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Supla ve Bardak Altı Yapımı

  Supla ve Bardak Altı Yapımı

  0.0 Puan

  Elmas Özaycan hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" ye konuk oldu. Elmas Özaycan bugün bizlere supla ve bardak altı yapımını gösterdi. Sofralarınıza farklı bir hava katacak bu supla ve bardak altlıklarının yapımı da oldukça kolay. Floş ip ve kınnap yardımıyla 0 numara tığ ile bu suplaları örmeniz mümkün.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Salkım Söğüt Örneği ile Yazlık Panço Yapımı +

  Salkım Söğüt Örneği ile Yazlık Panço Yapımı

  Hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" ye Gülbeyaz Akaz konuk oldu. Gülbeyaz Akaz salkım söğüt örneği ile yazlık panço yapımını gösterdi. İnce koton ip, 4 ve 12 numara şiş ile örülen bu yazlık pançoları istediğiniz renkte yapabilirsiniz. Yaklaşık iki çile yünden örülen pançoların yapımı da oldukça kolay.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Erkek Gömleğinden Önlük Yapımı +

  Erkek Gömleğinden Önlük Yapımı

  Derya Baykal ve Sibel Yüksel'den şahane gülümseten bir fikir daha. Derya Baykal ve Sibel Yüksel erkek gömleğinden önlük yapımını gösterdi. Eski ve kullanılmayan erkek gömleklerini değerlendirebileceğiniz bu uygulama sayesinde geri dönüşüm yapabilirsiniz.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Yaşama Datça'da Bağlan Projesi nedir? +

  Yaşama Datça'da Bağlan Projesi nedir?

  "Derya Baykal'la Gülümse" ye Yaşama Datça’da Bağlan Proje Koordinatörü Aysar Demir konuk oldu. Aysar Demir, Yaşama Datça'da Bağlan projesini anlattı. Kişilerdeki bağımlılıkların giderilmesi için başladıkları bu proje sayesinde onları yaşama bağlamayı hedeflediklerini belirtti. Demir projenin yanı sıra sosyal medya ve internet bağımlılığına da değindi.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Kız Çocuk Hırkası Yapımı +

  Kız Çocuk Hırkası Yapımı

  Derya Baykal ve Sibel Yüksel kız çocuk hırkası yapımını gösterdi. Koton ip, 3 ve 3,5 numara tığ ile örülen bu kız çocuk hırkasını istediğiniz renkte yapabilirsiniz. Her yaş grubuna ve ölçüsüne göre hırkayı örmeniz mümkün. Çocuklarınızın yaz aylarında severek giyeceği bu hırkaların yapımı da oldukça kolay.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Deri Boyama Uygulaması +

  Deri Boyama Uygulaması

  Hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" ye Sevim Bozkurt konuk oldu. Sevim Bozkurt, deri boyama uygulamasını gösterdi. Her türlü deriye yapabileceğiniz bu uygulama sayesinden eski, yıpranmış ve hasar görmüş deri eşyalarınızı yenileyebilirsiniz. Kumaş boyası sayesinde tüm deri yüzeylere istediğiniz her türlü süslemeyi yapabilirsiniz.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Yorgan ve Yastık Bakımı +

  Yorgan ve Yastık Bakımı

  "Derya Baykal'la Gülümse" ye İstanbul Yorgancı Hallaç ve Çeyizciler Esnaf Odası Başkanı Nazmi İnce konuk oldu. Nazmi İnce bahar temizliğinde yorgan ve yastık bakımını anlattı. İnce ayrıca yün ve pamuk yorganların faydalarından da bahsetti. Giderek kaybolan bu sanata gereken önemin verilmesi isteyen Nazmi İnce, ürünlerinin yapımını da anlattı.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Avizeden Saksı Yapımı +

  Avizeden Saksı Yapımı

  Derya Baykal ve Sibel Yüksel'den şahane gülümseten bir fikir daha. Derya Baykal ve Sibel Yüksel avizeden saksı yapımını gösterdi. Eski ve kullanılmamış avizelerinize bunu uygulayabilir ve bu sayede geri dönüşüm yapabilirsiniz. Avizeleri istediğiniz gibi süsleyip içerisini rengârenk çiçekler ekebilirsiniz.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Makaron Çanta Yapımı +

  Makaron Çanta Yapımı

  Hafta içi her gün teve2 ekranlarında yayınlanan "Derya Baykal'la Gülümse" ye Özlem Göktaş konuk oldu. Özlem Göktaş makaron çanta yapımını gösterdi. Kumaş ip, 9 numara tığ, fermuarlı astar, 2 adet halka ve metal çanta zinciri ile yapılan makaron çantaları istediğiniz renkte örebilirsiniz.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Saç Toparlayıcı Yapımı +

  Saç Toparlayıcı Yapımı

  Derya Baykal ve Sibel Yüksel saç toparlayıcı yapımını gösterdi. Orta kalınlıkta yün ve 4 numara tığ ile örülen saç toparlayıcısını istediğiniz renkte örebilirsiniz. Saç toparlayıcısının uçlarını istediğiniz gibi süsleyerek farklı uygulamalar da yapabilirsiniz.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Fi kitabının yazarı Azra Kohen: Kitap yazmış olmak için yazmıyorum! +

  Fi kitabının yazarı Azra Kohen: Kitap yazmış olmak için yazmıyorum!

  Fi Çi Pi kitaplarının yazarı olan Azra Kohen "Derya Baykal'la Gülümse" ye konuk oldu. Fi dizisinden bahseden Kohen, yaptıkları işin tutmasındaki en büyük etkenin güçlü bir ekip olduğunu belirtti. Yeni kitabı Aeden'den de bahseden genç yazar, yeni projelerine de değindi...

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

daha fazla yükle kalan 520 video
 • Derya Baykal’la Gülümse 140. Bölüm +

  Derya Baykal’la Gülümse 140. Bölüm

  21 Nisan Cuma günü; Bugün Yaşama Datça’da Bağlan Projesi Koordinatörü Aysar Demir, hem projeyi hem de sosyal medya ve internet bağımlılığında hangi noktada olduğumuzu anlatacak. Hobide Gülbeyaz Akaz, salkım söğüt örneği ile yazlık panço yapımını gösterecek. Gülümseten Fikirler’de erkek gömleğinden önlük yapımı ve iğneli tığ ile haroşo örgü yapımı var. Mutfakta Şef İnci Özay Hatipoğlu, karamelize soğanlı biberiyeli nohut ve dereotlu hindi but sote hazırlayacak. Doktorumuz ise Dermatolog Dr. Yelda Terzioğlu.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Derya Baykal’la Gülümse 139. Bölüm +

  Derya Baykal’la Gülümse 139. Bölüm

  20 Nisan Perşembe günü; Bugün İstanbul Yorgancı Hallaç ve Çeyizciler Esnaf Odası Başkanı Nazmi İnce, bahar temizliğinde yorgan ve yastık bakımını, yün ve pamuk yorganların faydalarını anlatacak. Hobide Sevim Bozkurt, deri boyama uygulamasını gösterecek. Gülümseten Fikirler’de kız çocuk hırkası yapımı var. Mutfakta Sibel Yalçın, ıspanaklı patates püresi ile hardallı ayçekirdekli tavuk ve enginar tatlısı hazırlayacak. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Fatih Şendağ ise çikolata kistini ve bu kistten kurtulma yollarını anlatacak.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Derya Baykal’la Gülümse 138. Bölüm +

  Derya Baykal’la Gülümse 138. Bölüm

  19 Nisan Çarşamba günü; Bugün Kozmetolog Pervin Bulgak, topuk çatlakları, kirpik bakımı, kırışıklıkların çözümlerini anlatmak, saç ve tırnak besleyici karışımlar hazırlamak üzere bizimle olacak. Hobide Özlem Göktaş, makaron çanta yapımını gösterecek. Gülümseten Fikirler’de avizeden saksı yapımı ve bu saksının içine çiçek ekimi uygulaması var. Mutfakta Şefika Günyel, piruhi ve kesme kadayıf hazırlayacak.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Derya Baykal’la Gülümse 137. Bölüm +

  Derya Baykal’la Gülümse 137. Bölüm

  Yıllardır renkli ve sempatik sunumu ile kadın izleyicinin gönlünde taht kuran, ekranın sevilen yüzü Derya Baykal, yeniliklerle dolu programı ile hafta içi her gün teve2’de seyirciyle buluşuyor.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Derya Baykal’la Gülümse 136. Bölüm +

  Derya Baykal’la Gülümse 136. Bölüm

  17 Nisan Pazartesi günü; Bugün, ünlü sunucu Yasemin Bozkurt, yeni programı 3.Sayfa’yı anlatmak üzere stüdyomuzda olacak. Hobide, oğlu yoğun bakımındayken wayuu çanta yapmaya başlayan Emine Aygün var. Bize Wayuu çanta ve sapının yapımını gösterecek. Gülümseten Fikirler’de gelin buketi yapımı var. Mutfakta Şef Sıla Uçan karamalize soğanlı cheeseburger ve çilekli manolya hazırlayacak. Uzman Klinik Psikolog Lerna Mezirciyan Çankırı ise ilişkileri ve aldatmayı anlatacak.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Derya Baykal’la Gülümse 135. Bölüm +

  Derya Baykal’la Gülümse 135. Bölüm

  14 Nisan Cuma günü; Bugün Çiçek Tasarımcısı Aslı Sürmeli, çiçeklerde sezon trendlerini anlatacak, bahar çiçekleri düzenlemesi uygulamasını gösterecek. Hobide Sibel Kavaklıoğlu cüzdan yapımını gösterecek. Gülümseten Fikirler’de ise motif ve iğnedanlık yapımı var. Mutfakta Başak Ergen, çikolatalı torte ve vişneli bademli hafif kek hazırlayacak. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Uzm. Dr. Hakan Özörnek ise tüp bebek tedavisini anlatacak.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Derya Baykal’la Gülümse 134. Bölüm +

  Derya Baykal’la Gülümse 134. Bölüm

  13 Nisan Perşembe günü; Bugün, örme elbiseler tasarlayan Selda Göcümkan, yeni koleksiyonunu göstermek ve elbiseleri nasıl ördüğünü anlatmak üzere bizimle. Hobide tasarımcı-grafiker Fatma Aktaş Metin, pano üstüne dekopaj ve stencil uygulamasını gösterecek. Gülümseten Fikirler’de ise kumaştan lale yapımı ve lale dizaynı uygulaması var. Mutfakta Sibel Yalçın, enginar çorbası ve patlıcan böreği hazırlayacak.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Derya Baykal’la Gülümse 133. Bölüm +

  Derya Baykal’la Gülümse 133. Bölüm

  12 Nisan Çarşamba günü; Bugün keçe tasarımcısı Nilay Emek, keçeden figürlerin nasıl yapıldığını göstermek için stüdyomuzda olacak. Hobide 2 gelin Alev ve Ela Derbent ile onların kaynanası Nurhan Derbent, kuzu işlemeli battaniye yapımını gösterecek hem de iş kurma hikayelerini anlatacak. Mutfakta Sahrap Soysal, kedi dili tiramisu ve tavuklu semizotu salatası hazırlayacak. Gülümseten Fikirler’de çocuk kazağı ve bahar bolerosu yapımı var.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Derya Baykal’la Gülümse 132. Bölüm +

  Derya Baykal’la Gülümse 132. Bölüm

  11 Nisan Salı günü; Bugün, yastık, atkı ve çantalar üzerine keçe tasarımları yapan Hande Sümer Yıldırım, hem keçelerin uygulanışını göstermek hem de bu hobiye nasıl başladığını anlatmak üzere stüdyomuzda olacak. Hobide Nurgün Tezcan şal yapımını gösterecek. Gülümseten Fikirler’de baharlık patik yapımı ve kazak yenileme uygulaması var. Mutfakta Güllühan Bakar, enginar dolması ve ekşi elmalı enginar hazırlayacak. Diş Hekimi Ozan Kefeli ise gülüş tasarımını ve implant tedavisini anlatacak.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Derya Baykal’la Gülümse 131. Bölüm +

  Derya Baykal’la Gülümse 131. Bölüm

  10 Nisan Pazartesi günü; Bugün, ressam çanta boyama uygulaması yapan Nihal Martlı bizimle olacak. Hem projelerini anlatacak hem de çanta boyayacak. Hobide Güllühan Bakar, çocuk elbisesi, çok amaçlı şal ve 2 beşgen=1 panço yapımını gösterecek. Gülümseten Fikirler’de ise püsküllü runner yapımı var. Mutfakta Denizli’den gelen Nevsin Avdan, nezaket köftesi ve su muhallebisi hazırlayacak.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

daha fazla yükle kalan 139 video
daha fazla yükle kalan 2 video

Popover
Lütfen bekleyiniz...
Geri Bildirim
Çalma listelerini kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor.