Bizim Ora: Eskişehir


Pasaportunuz tamam, vizenizi aldınız, otel de ayarlandıysa o zaman Çok Gezenti ile gezmeye başlamak için her şey tamam!

Burak Akkul'un hazırlayıp sunduğu Çok Gezenti ile ülke ülke gezip nerede ne yenir, hangi otel daha iyidir, görmeden gelmeyin denilen yerler nerelerdir öğreneceksiniz.

Bavulunuzu hazırlayın çünkü bu programdan sonra yerinizde durmak istemeyeceksiniz!

TÜR Gezi
 • Davut Paşa Hamamı +

  Davut Paşa Hamamı

  Davut Paşa Hamamı, Üsküp’te Taş Köprü’nün hemen yanında yer almaktadır. Çifte Hamam olarak da bilinen Davut Paşa Hamamı, İsa Bey Hamamı ile Üsküp’te ayakta kalabilen iki tarihi hamamdan biridir. 1948 yılında tarihi yapısının korunması amacıyla sanat galerisine çevrilen hamam günümüzde Makedonya Ulusal Galerisi adıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Taş Köprü +

  Taş Köprü

  Üsküp şehrinin armasında da bulunan Taşköprü, şehrin en önemli simgelerinin başında yer alıyor. Yapım yılı tam olarak bilinmese de 15. yüzyıla kadar dayanmaktadır.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Ohrid Kalesi +

  Ohrid Kalesi

  Şehrin en yüksek tepelerinden birine kurulan Ohrid Kalesinin tarihi yaklaşık 10. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Bu tarihi yapı Osmanlı İmparatorluğu zamanında da kullanılmıştır.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Nikola Tesla Müzesi +

  Nikola Tesla Müzesi

  Sırbistan için çok önemli bir bilimadamı olan Nikola Tesla anısına yapılan bu müzeyi Burak Akkul sizler için gezdi.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Belgrad Kalesi +

  Belgrad Kalesi

  Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği yerde bulunan Belgrad Kalesi, Romalılar tarafından 1. yüzyıl sonlarında yapılmıştır. Kale, kuşatmalar, savaşlar ve fetihler sonucunda sayısız kere yıkılmış ancak her seferinde yeniden yapılmış ve günümüze kadar ulaşmıştır.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Lala Mustafa Paşa Camii +

  Lala Mustafa Paşa Camii

  Osmanlı İmparatorluğu'nun 1571 yılında Kıbrıs'ı ele geçirmesiyle beraber bu katedral cami olarak değiştirilmiştir. Şimdiki adıyla Lala Mustafa Paşa Camii, katedral olduğu dönemde birçok kral ve kraliçenin taç giydiği tarihi bir yapıydı...

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Nesturi Kilisesi +

  Nesturi Kilisesi

  Burak Akkul, Kıbrıs'ın en önemli tarihi şehri Gazimağusa'da bulanan Nesturi Kilisesi'ni ziyaret etti. 14. yüzyılın ortalarında ilk olarak Nasturi tüccar topluluğunun bağışları ile yapılan bu kilise daha sonra bölgeye yerleşen ortodokslar tarafından kullanılmıştır.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Girne Kalesi +

  Girne Kalesi

  7. yüzyılda, kentin korunması için Bizanslılar tarafından yapılmış Girne Kalesi'ni Burak Akkul ve Seda Akkul sizler için gezdi. İçinde bulundurduğu muhteşem müze ile ziyaretçilerini heyecanlandıran Girne Kalesi, ayrıca içerisinde eski bir gemi batığını da barındırıyor.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Selimiye Camii +

  Selimiye Camii

  Burak Akkul, Lefkoşa'nın en ilgi çeken tarihi yapısı Selimiye Cami'sini ziyaret etti. 1200'lü yılların başında katedral olarak yapımına başlanmış olan bu caminin yapımı tam 120 yıl sürmüş. Osmanlıların adayı ele geçirmesiyle St. Sophia Katedrali camiye çevrilmiş ve Selimiye Camii adını almıştır.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Dr. Fazıl Küçük Müzesi +

  Dr. Fazıl Küçük Müzesi

  Kıbrıs halkının direniş lideri olarak bilinen Dr. Fazıl Küçük ‘ün zamanında yaşadığı ev ve muayenehanesi 1997 tarihinde müze olarak düzenlenmiş. Ziyaretçilerini bekleyen bu tarihi mekânı, Burak Akkul sizler için gezdi.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

daha fazla yükle kalan 78 video
daha fazla yükle kalan 15 video
 • Çok Gezenti: Beyrut

  Çok Gezenti: Beyrut

  Çok Gezenti rotasını çok farklı bir ülkeye çeviriyor. Burak Akkul bu kez, Lübnan'da! Turistik anlamda “bir zamanların Paris"i denen Beyrut, yeniden turistlerin göz bebeği olma yolunda… Şehrin farklı bölgelerinde farklı renkler keşfetmek mümkün… Eh, keşif dendi mi de; bunu yapacak olan program elbette “Çok Gezenti”… Beyrut’ta; yan yana yapılmış ve binlerce kişi tarafından aynı anda ibadet edilen camiler ve kiliseler, Fenikelilerden Roma dönemine kadar pek çok yapılar ve tarihi kalıntılar, doğa mirası yer altı mağaraları ve nefis yemekler; Çok Gezenti’nin dakikaları arasında izleyiciyle buluşacak… Ayrıca, sürpriz bir ziyaret de efsaneleriyle ünlü şehir; Byblos’a… Bu Pazar gözünüzü ayıramayacağınız bir Çok Gezenti daha sizi bekliyor.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Çok Gezenti: Üsküp

  Çok Gezenti: Üsküp

  Burak Akkul’la Balkan kültürünüze kültür katmaya, var mısınız?

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Çok Gezenti: Ohrid

  Çok Gezenti: Ohrid

  Çok Gezenti Balkanların en romantik köşesinde!

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Çok Gezenti: Sırbistan

  Çok Gezenti: Sırbistan

  Çok Gezenti’nin Balkanlar seferi başlıyor!

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Çok Gezenti: KKTC - 2

  Çok Gezenti: KKTC - 2

  Çok Gezenti’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti maratonu sürüyor!

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Çok Gezenti: KKTC - 1

  Çok Gezenti: KKTC - 1

  Burak Akkul Çok Gezenti’nin yeni bölümlerinde; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde… Mayıs ayı boyunca iki bölüm halinde yayınlanacak olan K.K.T.C. bölümlerinde; adanın birbirinden ilginç bölgelerini gezecek; birbirinden önemli yapılarını görecek ve elbette yörenin kendine özgü yemeklerini tanıyacaksınız…

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Çok Gezenti: Galler

  Çok Gezenti: Galler

  Çok Gezenti bu hafta; çok gizemli ve bir o kadar da eğlenceli bir bölümle karşınızda!Burak Akkul bu bölümde, Cardiff'ten yola çıkıp Galler'i keşfediyor! Çok Gezentimiz Galler’in mistik başkenti Cardiff’in gizemli kalelerini ve şatolarını geziyor, ünlü Cardiff koyunun tadını çıkarıyor ve gerçek Galler Parlamento’suna giriyor... Ayrıca orta Galler ovalarının bin yıllık köylerini keşfediyor ve televizyon dünyasının en uzun soluklu bilimkurgu dizisi Doktor Who’nun müzesini ziyaret ediyor… Bu müzede efsane dizinin gerçek çekim setleri ve kostümleri bulunuyor.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Çok Gezenti: Oxford - Cambridge

  Çok Gezenti: Oxford - Cambridge

  Gezilmeyeni gezen, görülmeyeni gören Çok Gezenti’den, efsane bir bölüm geliyor! Hepimizin duyup duyup merak ettiği; üniversiteleriyle ünlü Oxford ve Cambridge şehirleri, Çok Gezenti’nin bu bölümünde, sokak sokak inceleniyor. Oxford ve Cambridge’in tarihi mekanlarını keşfetmek için yola çıkan Burak Akkul, adım başı çok özel- çok farklı hikayeleri olan yerlere rastlıyor… Yüzyıllar boyu ünlü insanları yetiştirmiş kolejler, muhteşem manzaralar eşliğinde nehir gezileri, mahalle pazarlarında lokal mutfaklardan yemekler ve Türk televizyonlarında ilk kez- Harry Potter filmlerinin çekildiği gerçek mekanlar… Bölüm, yine bir ilkle; Oxford ve Cambridge üniversitelerinin Themes nehri üzerindeki geleneksel kürek yarışının bu yılki görüntüleriyle sona eriyor. Çok Gezenti’nin Oxford-Cambridge bölümünden gözünüzü ayıramayacaksınız.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Çok Gezenti: Tokyo - 2

  Çok Gezenti: Tokyo - 2

  “Çok Gezenti, Tokyo seyahatine devam ediyor”

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

 • Çok Gezenti : Tokyo-1

  Çok Gezenti : Tokyo-1

  "Koniçiva Japonya!" Çok Gezenti çoook uzun bir seyahatten; Japonya’dan döndü… Burak Akkul'la Tokyo'da koşturacak... Kyoto'da huzur bulacaksınız.

   Favorilerime Ekle   Listeme Ekle 

daha fazla yükle kalan 35 video

Popover
Lütfen bekleyiniz...